İade İşlemleri

  Siparişinizdeki ürün/ürünleri iade etmek için;

  Siparişinizdeki ürün veya ürünleri; sipariş kargoya verilmeden önce iptal etmek isterseniz 0 232 220 0 313 nolu telefon yada info@enucuzunadresi.com mail adresinden iptal işlemini bildirmeniz gerekmektedir.

  Siparişinizdeki ürün veya ürünleri; sipariş tesliminden itibaren 7 gün içerisinde Enucuzunadresi.com' un düzenlemiş olduğu faturanız ve iade sebebinizi içeren bir not(*) eki ile iade edebilirsiniz.

  İade talebinizi ürününüzü tarafımıza göndermeden önce aşağıda müşteri hizmetlerimize mutlaka bildirmenizi rica ederiz. Talebinizin cevabı e-posta adresinize gönderilecektir. Yetkili birimlerimizden cevap geldikten sonra sitemiz üzerinden yapacağınız kayıt formunun bir çıktısını alarak ürünü anlaşmalı kargo firmalarımızla karşı ödemeli olarak tarafımıza gönderebilirsiniz. İADE ÜRÜNLERİNİZİ MUTLAKA İADE SEBEBİNİZİ BİLDİREN BİR NOT EKİ VE FATURANIZIN ASLI İLE GÖNDERİNİZ!

  Cayma hakkı süresi içerisinde iade etmek istediğiniz ürünlerinizi; sadece size iletilen cevaptaki anlaşmalı kargo firmamız üzerinden ücret ödemeden gönderebilirsiniz. Farklı bir kargo firması dışında gönderilen iadeler kabul edilmeyecektir.

  Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

   • İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.
   • Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek: orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve koli bandı ile bantlanmış veya üzerine yazı yazılmış ürünler kabul       edilmez) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, ithalatçı/üretici firmaya iade edilebilir veya başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan           ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
   • İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.
   • Ürün seçiminde uyumsuzluk problemi yaşanabilecek ürünler için, mutlaka uyum konusunda teknik destek alarak sipariş vermelisiniz. Bu tip ürünlerin orijinal      ambalajları açıldığında iade işlemleri mümkün olmamaktadır. (Örn : hafıza kartları, bilgisayar donanım ve yazılım ürünleri )

  Özel Ürünler için iade şartları

   • Telefon, Fotoğraf Makinesi, Notebook, Elektronik cihazlar vb.
   • Ürün ekranında yer alan koruma bandı çıkarılmamış olmalıdır. Ekranda ve cihazın diğer yerlerinde çizik, hasar, darbe, sıvı teması vs. olmamalıdır.
   • Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
   • Ürün kutusu açılan telefon, fotoğraf makinesi, notebook, vb. iadeleri servis raporuna müteakip yapılmaktadır.
   • Notebook, Masaüstü bilgisayarlar ve PDA (iPhone, Blackberry vb.) ürünlerde iadesinin kabulü için işletim sisteminin kurulmaması gerekmektedir.

  Diğer Ürünlerin iadesinde;

  Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler (ürünün arızalı veya ayıplı çıkması halleri dışında, açıldıktan sonra sağlık açısından tehlike arzedebilen ürünler örn : kullanım esnasında vücut ile birebir temas gerektiren ürünler, kulak içi veya kulak üstü kulaklık vs.), tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünlerin iadesi mümkün değildir.

  Aşağıdaki ürünlerin iade edilebilmesi, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

   • Her türlü yazılım ve programlar
   • DVD, VCD, CD ve kasetler
   • Taşınabilir bilgisayarlar
   • Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b)
   • Giyim ve tekstil ürünleri
   • Her türlü kozmetik ürünleri, kişisel bakım, sağlık ve güzellik ürünleri

  Yukarıda belirtilen şartlara uyan iadenizi; ürünün orjinal ambalajının hasar görmesini önleyecek şekilde "Sağlam bir mukavva kutunun daha içine koyarak" tarafımıza gönderdikten sonra iadeniz ulaştığında İade bölümü tarafından incelenir, gerekirse ürünün yetkili servisine yada tedarikçi firmaya test etmeleri için gönderilir.

  Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır. Bu işlemin süresi 3 ila 7 gün arasında değişmektedir. İade departmanı tarafından incelenen iadeniz için sizinle irtibat sağlanarak, tercihinize göre yeni ürün gönderimi, para iadesi veya hediye çeki oluşturulması işlemlerinden biri gerçekleştirilir.

  YUKARIDA BELİRTİLEN KOŞULLARI SAĞLAMAYAN İADELER KESİNLİKLE ALINMAYACAKTIR VE TARAFINIZA TEKRAR AYNI ŞEKİLDE GÖNDERİMİ SAĞLANACAKTIR.